winbank Mobile Albania for InFocus Bingo 20 (M425)

winbank Mobile Albania

V1.0.1 Stable Version

4.0 5.18MB 1,000+
DOWNLOAD
Virus free No ads
 • C Launcher
 • winbank Mobile Albania for InFocus Bingo 20 (M425)
 • winbank Mobile Albania for InFocus Bingo 20 (M425)

Description

Tirana Bank ka krijuar aplikacionin Winbank Mobile”, në mënyrë që ju mund të kryeni transaksionet tuaja bankare të qetë dhe të sigurtë 24 orë në ditë, 7 ditë në javë

InFocus Bingo 20 (M425) smartphone was launched in March 2016. The phone comes with a 4.50-inch touchscreen display with a resolution of 850 pixels by 480 pixels. InFocus Bingo 20 (M425) price in India starts from Rs. 4,750.

The InFocus Bingo 20 (M425) is powered by 1.5GHz quad-core Spreadtrum SC9830 processor and it comes with 1GB of RAM. The phone packs 8GB of internal storage that can be expanded up to 64GB via a microSD card. As far as the cameras are concerned, the InFocus Bingo 20 (M425) packs a 8-megapixel primary camera on the rear and a 5-megapixel front shooter for selfies.

The InFocus Bingo 20 (M425) runs Android 5.1 and is powered by a 2300mAh non removable battery. It measures 136.80 x 67.00 x 10.82 (height x width x thickness) .

The InFocus Bingo 20 (M425) is a dual SIM (GSM and GSM) smartphone that accepts Nano-SIM and Nano-SIM. Connectivity options include Wi-Fi, GPS, Bluetooth, USB OTG, FM, 3G and 4G (with support for Band 40 used by some LTE networks in India). Sensors on the phone include Compass Magnetometer, Proximity sensor, Accelerometer and Gyroscope.

MORE

How to download winbank Mobile Albania form InFocus Bingo 20 (M425)?

 1. Check the Android version to verify compatibility of winbank Mobile Albania with InFocus Bingo 20 (M425).
  Find Android version: go to "Settings" - "About the phone" - "Android version". Make sure winbank Mobile Albania is compatible with InFocus Bingo 20 (M425).
 2. Click the download button to download winbank Mobile Albania in InFocus Bingo 20 (M425).
 3. Once the download and installation are complete, find winbank Mobile Albania in your home screen and tap the icon to open it.

App Reviews for InFocus Bingo 20 (M425)

 • Julian Muslia
  Shume e thjeshte ne perdorim. Banka me e mire 😀
 • Orgen Bakalli
  Problem ne android 4.4.2
 • Renaldo Petriti
  Great
  Per te dal nga app ne krah te djathte te logos siper ke nje rreth me nje shigjet te drejtuar majtas. Klikoje qe te logout
 • Ervin Brahimi
  Funksionon si duhet.
 • Santuco Salieri
  App shume i nevojshem
  Nje nga app e pakte per Android ne tregun shqiptar. I thjeshte dhe i pasur ne nderfaqje. Shume i nevojshem.
 • A Google User
  Aplikim interesant
  Shume i arritur si aplikim. Bravo Tirana Bank :)
 • Krenar Lalaj
  Koment
  Shume mire. ESHTE Lehtesuese
 • Anonymous
  Great app.
 • Everest Kallaku
  So useful
 • Artur Tanushi
  Funksion sh mire ...edhe me lollipop 5.1 .CDO gje ne rregull.
 • Bledi Alla
  Jo keq.
  Aplikacioni është shumë i dobishëm. Po i jap 4 yje sepse: Nuk ka buton "Dil" dhe më duhet ta mbyll duke përdorur "task manager". Do duhej një opsion tjetër që është normal në çdo hartë, është "navigimi", psh: ndonjë buton që të jep drejtimet (directions) për në ATM-në apo degën më të afërt.
 • Cesk Daku
  I thjeshte dhe i dobishem
 • A Google User
  Excellent
 • Elton Selimi
  Perfekt
  Shume praktik
MORE
winbank Mobile Albania

winbank Mobile Albania

5.18MB

DOWNLOAD

DOWNLOAD